top of page

Kültür ve Sanat Departmanı

2023-2024 eğitim öğretim döneminde önceki ‘civilfun’ ve ‘civilart’ departmanlarının birleştirilmesiyle yeni oluşturulmuş bir departmandır.

Yapı Kulübüne kültürel ve sanatsal değerler katarak üyelerine farklı bakış açıları sunar. Tasarım ve mimariye ilgi duyan herkese açık olmakla birlikte yoğun ders yükünün altında bunalmış olan kişilere de etkinlikleriyle nefes aldırmayı amaçlar. Bazen hayat bizi fazla bunaltır ve bir kaçış noktası ararız. Kültür ve Sanatın size bu noktada yardımcı olacağını düşünüyoruz. Sorunlarınızı bir süreliğine de olsa unutup size anı yaşatmaya çalışan bu departman oluşturduğumuz arkadaş ortamı ile yeni yerleri keşfe çıkar. Galerilerden, müzelere… İstanbul sokaklarını karışlarken yolumuza çıkan garip yapılı binaların neden bu kadar güzel bir sokakta var olduğunu anlamaya çalışır. Sergi duvarında asılı duran o tuhaf eserin ne olduğunu biz de anlamıyoruz. İşte böyle durumlarda Kültür ve Sanat olarak gerektiğinde profesyonellerden yardım alarak daha önce bakamadığımız aralıklardan bakmayı öğreniyoruz.

Ayrıca eğlence odaklı olan bir departmandır. İnşaat ve Mimarlık Fakültesi bölümlerinde okuyan arkadaşlarımızın üzerindeki yoğunluk ve sorumluluğunun bilincinde olup onların bu yüklerini hafifletecek ve sosyal anlamda gelişmelerini sağlayacak etkinlikler yürütme görevini bu departman üstlenmektedir. Spor müsabakaları, partiler, şehir gezileri ve birçok etkinliğin organize edilmesini sağlar. Katılımcılarına sosyalleşme ve stresten uzaklaşarak doyasıya eğlenme fırsatı sunar. 

 

10.png

GALERİ

bottom of page