top of page

RECODE'24

Reconstruction and Demolition

RECODE (Reconstruction and Demolition) etkinliği, İlkbaretim ve Civilistanbul gibi yapı kulübünün marka etkinliklerinin bir devamı olarak düzenlenen bir etkinlik serisidir. Bu etkinlik, öğrencileri çeşitli konularda ve kavramlar çerçevesinde şehirlerin ve çevrenin sorunlarıyla tanıştırmayı, çözüm önerilerini öğretmeyi ve aynı zamanda öğrencilere bölümlerinin dışında geçmiş ve günümüzün sorunlarını ele alma fırsatı sunmayı amaçlamaktadır. Şehir Bölge Planlama, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Mühendislik ve Mimarlık gibi farklı disiplinlere mensup öğrenciler arasında multidisipliner bir ortam yaratmayı hedefleyen RECODE, geçtiğimiz yıllarda Afet ve Risk Yönetimi ile Kültür ve Kimlik konularıyla büyük ilgi görmüştür.

20-21 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek olan RECODE’24, geniş bir kitle için özenle hazırlanmaktadır. RECODE’24, Ritim: Mekansal Harmoni temasıyla, seminer ve panel oturumlarıyla düşünme, daha farkında olma, sorgulama ve bilinçlenme; workshoplarla deneyimleme, eğlenme, deneyerek öğrenme; BİENAL kapsamında müzik, sanat, sergiler, fuaye ve kolektif çalışmalarda yer alma, eğlenme, öğrenme, gelişme, geliştirme, verim alma, sorunları anlama, çözüm üretme ve geçmişin ve günümüzün önemli konularını ele alma fırsatı sunan ve hedefleyen değerli bir "ORTAK ÖĞRENME" platformudur.

WhatsApp Görsel 2023-08-03 saat 17.44.45.jpg

RECODE'24 Bienali

Bienal, mekansal uyum kavramını yeniden ele alarak farklı disiplinler arasında yeni bir dil oluşturmayı amaçlar. Mekansal Uyum: Farklı ölçeklerde ve farklı bağlamlarda mekanların birbiriyle uyumlu bir şekilde tasarlanması ve işlev görmesi anlamına gelir. Etkinlik alanındaki farklı işlev ve istasyonların uyumu RECODE'24 teması bağlamında değerlendirilecektir. Bienal kurgusu, katılımcıların mekansal uyum temasını keşfedebileceği, yaratıcılıklarını ve iş birliklerini sergileyebilecekleri bir bienal-festival birleşimidir. Etkinlik, YTÜ Mimarlık Fakültesi bahçesinin farklı alanların Agora, Kreo, Labirent, Forum ve Kinetos olmak üzere beş istasyona dönüştürerek gerçekleştirilecektir. Oluşturulan Festival Alanı içerisinde workshoplar, sanatsal ögeler, kolektif çalışmalar, standlar, fuaye alanı, müzik gibi unsurlar bir aradalık kapsamında değerlendirilecek ve keyifli bir sosyal network ortamı sağlanacaktır.

Etkinlik Detayları

Konum

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Kampüsü

Oditoryum Salonu

Tarih

20-21 Mayıs 2024

Başvuru Tarihleri

04.05.2024-19.05.2024

Başvuru Kategorileri

Hemen kaydol, sen de RECODE24'te yerini al!

Yıldız Teknik Üniversitesi Katılımcısı

Okul Dışı Katılımcı

Proje Lideri

RECODE'24 ile alakalı daha fazla bilgi edinmek için iletişime geç!

igd sn.png
bottom of page