top of page

Sosyal Sorumluluk Departmanı

Başarılı bir mühendis veya mimar olmanın bazen yetersiz kalacağını, mesleki etiğin de en az dersler kadar önemli bir olgu olduğunu son yaşadığımız felaketlerde de acı bir şekilde öğrenmiş olduk. Yapı Kulübü de bu olgunun bilincinde olarak üyelerini sosyal anlamda bilinçli bireyler olmaya teşvik etmek amacıyla Sosyal Sorumluluk Projesi Departmanı’nı kurmuştur. Sosyal Sorumluluk Projesi Departmanı, isminden de anlaşılacağı üzere sosyal sorumluklarımızı bizlere tekrar hatırlatacak etkinlikler düzenleyen bir departmandır.

Sosyal Sorumluluk Projesi Departmanı, geçmiş dönemlerde Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile gönüllü çalışmalar yapmakla kalmayarak çeşitli kurumları ziyaret ederek kurumlarda bulunan bireylerin kalplerine, hislerine ve bazen de acılarına dokunmaya çalışmıştır. Bunların yanı sıra sahil temizleme etkinliği ile çevresel sorumluluklarımıza da farkındalık oluşturmayı hedeflemişlerdir. Ayrıca gerçekleştirdiğimiz “Köy Okulu Yenileme Projesi” kapsamında Balıkesir’de bulunan bir köy okulunun onarım ihtiyaçlarını kulüp olarak Sosyal Sorumluluk Projesi Departmanı önderliğinde gerçekleştirdi. Bu proje kapsamında sadece okulu yenilemekle kalmadı. Öğrenciler ile güzel bir gün geçirerek onlarla çeşitli oyunlar oynandı, resimler çizildi ve şarkılar söylendi. Yaşanılan deprem felaketinin ardından oluşturulan sosyal medya ve saha ekipleriyle birlikte kapı kapı gezip yardım topladıktan sonra okulumuz aracılığıyla yardımları deprem bölgesine gönderdi bununla birlikte HATAY’da bulunan çadır kente 25 kişilik bir grupla giderek 2 gün boyunca orada çocuklar için bir park inşa ederken aynı zamanda çocuklar için götürdüğü bayramlıkları dağıttıktan sonra çocuklara gün boyu eğlenceler düzenledi. Böylece Yapı Kulübü olarak sadece “yapı” onarmakla kalmayarak gönüllere de birer yıldız yapmış olduk.

Departmanın hedefi her dönem daha verimli etkinlikler düzenlemek ve toplum bilincini arttıran bu etkinlikleri kulüp geleneği haline getirmektir.

 

13.png

GALERİ

bottom of page