top of page

Etkinlik Detayları

Konum

Yıldız Teknik Üniversitesi

Davutpaşa Kampüsü

Kongre ve Kültür Merkezi

Tarih

Bu etkinlik sona ermiştir.

Başvuru Tarihleri

Bu etkinliğin başvuruları sona ermiştir.

İLKBARETİM

"Kariyer yolculuğuna ışık tut."

2013 yılından beri düzenlenen İlk Baretim etkinliği, öğrencilerin meslekleri için atacakları ilk adımda İnşaat ve Mimarlık Fakültelerinin toplum ve medeniyetlerdeki rolleri ve önemlerini benimsemelerini amaçlamaktadır.


Öğrencilerin hayatları boyunca taşıyacakları baretlerinin ilkini takdim etmek ve mesleklerine motive olmuş şekilde adım atmaları için baret giyme töreni düzenlenmektedir. İlk Baretim etkinliğinde, geleceğin mühendis, mimar ve planlamacıların mesleklerini yakından tanımaları ve öğrencilik hayatlarını daha bilinçli bir şekilde geçirmeleri için seminer oturumları; oturum aralarında öğrencilerin mesleki, sosyal ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi için workshoplar ve yarışmalar; derslerde öğrendikleri teorik bilgileri pratiğe dökme fırsatı elde etmeleri için teknik geziler düzenlenmektedir. Etkinlik kapsamında katılımcıların çay ve kahve molalarında sponsor firmalarımızla iletişim kurulabileceği, staj imkanları yakalayabileceği ve fuaye alanında bulunan insan kaynakları standlarında işe alım süreci hakkında bilgi edinebileceği fırsatlar bulunmaktadır. Etkinlik sürecinde deneyimlenen pek çok faaliyetin yanı sıra katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. Alışılagelmiş etkinliklere göre farklı bir konsepte sahip olmasıyla üniversite kulüpleri ve alanında öncü sektörler için ilgi çekici bir organizasyon haline gelmiştir.

IMG_2091.JPG

Her yıl daha iyiye felsefesi ışığında genişletilmiş vizyonu ve zenginleştirilmiş içeriğiyle bu yıl onuncusu düzenlenecek İlk Baretim’23 etkinliği bu yılki katılımcılarını bekliyor!

basınyayın_edited.jpg

Proje Hakkında

Seminerler

İlk Baretim, İnşaat ve Mimarlık Fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler için mesleklerine dair birçok içerik bulabilecekleri, sektörün öncü firmalarının  gerçekleştireceği oturumları ve sektör içerisinde belirli konuların tartışıldığı panelleri dinleyebilecekleri seminerleri içermektedir.

Teknik Geziler

Etkinlikte, katılımcıların teknik gezi çekilişlerini gerçekleştirerek bir sonraki gün meslek alanlarında çeşitli şantiye ve ofis gezileri düzenlenmektedir. Bu sayede okulda öğretilecek bilgileri sahada bakış açısı kazanarak bunları deneyimlemek, öğrencilerin kendilerini meslekte hissetmeleri sağlamaktadır.

Baret Giyme Töreni

İnşaat ve Mimarlık fakülteleri öğrencilerinin mesleklerinin başlarında, ilk adımlarını gerçektirirken ilk baretlerini etkinlik sonrasında teker teker takdim edilerek verilmesi mesleğe hoş geldin anlamını taşırken aynı zamanda artık mesleğin bir parçası olduklarını vurgulamak için gerçekleştirilen bir organizasyondur.

SPONSORLARIMIZ

C.jpg (1).png

Ana Sponsor

Etkinlik Sponsoru

doka_logo (1).png

Altın Sponsor

aluplan-logo_0.png

Gümüş Sponsor

images (2).png
SİKA.png

Gümüş Sponsor

Proje Liderlerimiz

İlk Baretim'23 ile alakalı daha fazla bilgi edinmek için iletişime geç!

bottom of page