top of page
1.jpg

RECODE

Reconstruction and Demolition

RECODE (Reconstruction and Demolition) etkinliği, İlkbaretim ve Civilistanbul gibi yapı kulübünün marka etkinliklerinin bir devamı olarak düzenlenen bir etkinlik serisidir. Bu etkinlik, öğrencileri çeşitli konularda ve konseptler çerçevesinde şehirlerin ve çevrenin sorunlarıyla tanıştırmayı, çözüm önerilerini öğretmeyi ve aynı zamanda öğrencilere bölümlerinin dışında geçmiş ve günümüzün sorunlarını ele alma fırsatı sunmayı amaçlamaktadır. Şehir Bölge Planlama, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Mühendislik ve Mimarlık gibi farklı disiplinlere mensup öğrenciler arasında multidisipliner bir ortam yaratmayı hedefleyen RECODE, geçtiğimiz yıllarda Afet ve Risk Yönetimi ve Kültür Kimliktir konularıyla büyük ilgi görmüştür. Bu yıl ise, etkinlik serisinin üçüncüsü geniş bir kitlenin faydalanabilmesi için özenle hazırlanmaktadır. RECODE etkinliği, öğrencilere sorunları anlama, çözüm üretme ve geçmişin ve günümüzün önemli konularını ele alma fırsatı sunarken düzenlenen atölyelerle bilgileri somutlaştırmayı ve eğlenmeyi hedefleyen değerli bir platformdur.

WhatsApp Görsel 2023-08-03 saat 17.44.45.jpg

Proje Hakkında

SEMİNERLER

RECODE bünyesinde düzenlenen seminerler; şehir bölge planlama, kültür varlıklarını korunma, mühendislik ve mimarlık gibi disiplinlerdeki öğrencilere yöneliktir. RECODE seminerleri, ''Yapım ve yıkımı yeniden kodlama'' temasıyla çıkılan yolda  şehir ve çevre sorunlarını anlama, çözüm önerilerini paylaşma ve geçmişin ve günümüzün problemlerini ele alma amacı taşımaktadır. Ele alınan konular ve etrafında şekillenen konsept doğrultusunda hitap kitlesini bilinçlendirmek, anlamak, bir noktada anlaşmak ve anlaşılmayı hedefler. Bu yıl da, RECODE bünyesinde düzenlenecek olan seminerler heyecanla hazırlanmaktadır.

KONSEPT

Geçtiğimiz yıllarda ''Afet ve Risk Yönetimi'' ve ''Kültür Kimliktir'' konseptleriyle Yapım ve Yıkımı Yeniden Kodlayan RECODE Etkinliği bu yıl "Kültürlerarası Diyalog: Farklılıkta Birleşmek" konsepti ile hitap kitlesiyle buluşacak. Etkinlik, katılımcıları farklı kültürlerin mimari mirasını keşfetmeye ve kültürel çeşitliliği teşvik etmeye yönlendirecek. Aynı zamanda, sürdürülebilir mimari yaklaşımların benimsenmesine ve kültürel değerlerin korunmasına katkıda bulunmayı amaçlayacak. Öğrenciler, bu ilham verici platformda bir araya gelerek daha anlayışlı bir dünya için önemli bir etkileşim ve paylaşım deneyimi yaşayacaklar.

ATÖLYELER

RECODE etkinliğinin ikinci gününde düzenlenen Atölye Şenliği, çeşitli istasyonlarla zenginleştirilmiş bir katılımcı deneyimi sunarak gerçekleşti. Katılımcılar, eş zamanlı olarak farklı atölyelerde yer alarak kültür, karikatür, tuval, deprem bölgelerinde dönüştürülebilir kamusal alan tasarımı, heykel, çizgi, sanat terapisi ve çömlek alanlarında deneyimler yaşadı. Etkinlik, farklı disiplinlerden öğrencileri bir araya getirerek interaktif bir ortamda bilgi paylaşımına ve yaratıcılığa teşvik etti.

Etkinlik Detayları

Recode'24 başvuru tarihleri ve detayları yakında burada paylaşılacaktır.

Konum

Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Kampüsü

Oditoryum Salonu

Tarih

Yakında!

Başvuru Tarihleri

Yakında!

SPONSORLAR

ImpoImarYeniLogo.png
indir (1).jpg
346520211012094200031.jpeg
BOYTORUN LOGO.jpg
logo_large.png

GALERİ

Proje Lideri

RECODE'24 ile alakalı daha fazla bilgi edinmek için iletişime geç!

bottom of page