top of page

Afet ve Acil Durum
Topluluğu

Bilinç, Müdahale, İyileştirme

YTÜ Yapı Kulübü bünyesinde 2023 yılında kurulan ve faaliyetlerine devam eden  Afet topluluğu, afet ve acil durumlar meydana gelmeden önce hazırlık ve bilinçlendirme, olay sırasında müdahale ve sonrasında iyileştirme çalışmalarında Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin aktif görev almasını sağlayacak bir oluşum hedefidir.

Topluluğumuz; disiplinli ve ilkeli bir şekilde,  doğabilecek afet ve acil durumlarına karşı etkin bir sorumluluk üstlenerek ilgili kurum, kuruluş ve üniversitemiz bünyesinde bulunan kulüp ve topluluklar arasındaki koordinasyonu sağlamayı hedefler ve politikalar üretir.

Hedefimiz üniversitemiz içinde ve dışında afet ve acil durumlar konusunda toplumun farkındalığını ve   bilinçlenmesini sağlamak, oluşabilecek afet ve acil durumlarda hazırlık seviyesini arttırmaktır

IMG-20221017-WA0082_edited.jpg

Topluluk Hakkında

Afet Bilinci

Topluluğumuz afet ve acil durumların öncesinde çalışmalarını sürdürür; temel amacı riskleri azaltmak, bilinçlendirme faaliyetlerini sağlamak ve oluşacak zararların minimize edilmesi için çaba göstermektir.

Müdahale

Topluluğumuz afet ve acil durumların ilk  saatlerinden tüm risklerin ortadan kalkacağı zamana kadar çalışmalarını sürdürecek; temel amacı paniği azaltmak, kargaşaları önlemek; ilk müdahalelerin kolay ve hızlı yapılmasını sağlamak olacaktır.

İyileştirme

The cornerstone of the CivilIstanbul occasion, the foreign participant, serves as the key element for creating the committed international ambiance.The exclusive schedule curated for foreign participants will establish the ideal professional and social environment.

Topluluk Detayları

Konum

Yıldız Teknik Üniversitesi

Davutpaşa Kampüsü

Başvuru Tarihleri

Yakında!

Yönetim Kurulu

YTÜ Afet ve Acil Durum Topluluğu 2023-2024 yılı Yönetim Kurulu 

yönetim-20.07.jpg
bottom of page