top of page

Teknik Gezi Departmanı

Bizler, mimar & mühendis adayları, yapacağımız mesleğe ne kadar hakimiz? Okulda öğrendiğimiz teorik bilgiler nasıl uygulanıyor ve bir projede hangi aşamaları bilmemiz gerekiyor? Bu konuda ne kadar bilgi sahibiyiz? İşte tam da bu noktada fark ediyoruz ki; bizim mesleğimiz en az “teorik bilgi” kadar önemli bir kavramı da gündeme getiriyor: Pratik bilgi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü olarak biz, genç mimar & mühendis adayları, “Okulda öğrendiklerimizi nasıl pratikte öğrenebiliriz?” sorusunu kendimize yol haritası edindikten sonra Teknik Gezi Departmanı’nı kurmamız gerektiğine karar verdik. Dolayısıyla Teknik Gezi Departmanı’nın amacı da şu şekilde ifade edilebilir: İnşaat ve Mimarlık Fakülteleri’nde bulunan bölümlerin çalışma alanlarına yönelik geziler düzenleyerek teorik  bilgilerin  uygulamalarını sahada gözlemlemek ve  mesleki hayattaki çalışma  alanları hakkında bilgi sahibi olmaktır.

Multidisplinerlik çerçevesinde mühendislik ve mimarlık şirketlerinin ofis ve şantiyelerine her ay en az bir kere düzenlenen bu teknik geziler bina, köprü, tünel, yol, liman, baraj, havalimanı gibi çeşitli alanlarda gerçekleşir. Şehir içi, şehir dışı, yurtdışı gibi kategorilerde gerçekleşen bu geziler öğrencilere staj ve iş bulma imkanları da sağlar.

Adsız tasarım (1).png

GALERİ

bottom of page