top of page

Yarışma Departmanı

2021 yılında Yapı Kulübü departmanlarının arasına katılmıştır. Departmanın hedefi, başta okulumuz İnşaat ve Mimarlık Fakülteleri’nde okuyan öğrenciler olmak üzere multidisipliner çalışmayı gerektiren yarışmalar yapmaktır. Her sene farklı konulara dikkat çekerek yarışmacıların hayal güçlerini zorlamak ve tasarladıkları projeleri sunarak özgüven kazanmaları da amaçları arasında bulunmaktadır.

Yarışma Departmanı’nda görevli arkadaşlarımızla beraber bir yarışma oluşturma sürecinin arka planını görüyor ve ilerde katılacağımız yarışmalar için tecrübe ediniyoruz.

Departmanın bir diğer hedefi ise yapılan yarışmaların sürdürülebilirliğini sağlamaktır. 2021-2022 ve 2022-2023 eğitim dönemlerinde gerçekleştirdiğimiz, Miniature Design Competition (MDC) isimli yarışmamız 2023-2024 eğitim öğretim dönemi itibariyle İlkbaretim, Civil Istanbul ve RECODE projelerimizin yanına 4. büyük projemiz olarak eklenmiştir. Projenin lideri yönetim kurulu üyelerinden seçilir ve proje takımı yarışma departmanından oluşur.

Farklı fikir ve yarışmaları tasarlamak isteyen Yarışma Departmanı, çalışmalarını ve toplantılarını düzenli olarak sürdürmektedir.

 

14.png

GALERİ

bottom of page